Wszystko o skutecznych prezentacjach
w jednej książce

Prezentacja doskonała wybierz swoją wersję

Przestań prezentować tak, jak wszyscy. Większość ludzi robi to źle. 


Większość wystąpień to przydługie prelekcje,
które nudzą słuchaczy i nie przynoszą oczekiwanych efektów


Jeśli takie robisz, tracisz czas. Swój i ludzi po drugiej stronie.


Zwłaszcza teraz, gdy "spotykamy się" głównie online. Ty mówisz do kamery, a na ekranach ludzi po drugiej stronie jest mnóstwo rzeczy ciekawszych od Twojej prezentacji. 

Przeglądają Facebook'a zamiast Cię słuchać.


Odrzucone oferty. Brak zamówień. Zastój zawodowy. Frustracja.
Trema i stres przed kolejnymi wystąpieniami. 

To są koszty robienia słabych lub przeciętnych prezentacji, które nie interesują słuchaczy.


Skuteczne wystąpienia to nie talent. To umiejętność,
którą możesz opanować stosując moją metodę M.o.C.i.S.
i proces, który poznasz dzięki tej książce.


Prezentuj skutecznie bez tremy i stresu

Wyobraź sobie, ile w Twoim życiu zmieni umiejętność skutecznego prezentowania:

Więcej zamówień od klientów - rosnący biznes i koniec zmartwień o pieniądze.

Podziw szefa i współpracowników - większe szanse na podwyżkę i awans.

Aktywne zaangażowanie uczniów i studentów - satysfakcja z pracy.

"Prezentacja doskonała" to praktyczny podręcznik z ćwiczeniami - kurs tworzenia i przedstawiania profesjonalnych prezentacji w realiach zawodowych. 

Krok po kroku, przygotujesz Twoje nowe, lepsze wystąpienie
Opanujesz skuteczny proces, który możesz powtarzać przy każdej kolejnej prezentacji.

Poznasz powszechnie powtarzane błędy i dowiesz się, jak ich uniknąć.

Koniec z nudnymi prezentacjami, w których prelegent mówi głównie o sobie, swojej wiedzy, swojej firmie, swojej ofercie, co nikogo nie obchodzi (poza samym prelegentem)!

Naucz się tworzyć i przedstawiać skuteczne prezentacje (online i twarzą w twarz). Na Twoich warunkach. W Twoim tempie. Bez niepotrzebnego rzucania "na głęboką wodę" (jak np. na szkoleniach wśród obcych ludzi). 

Dzięki tej książce opanujesz cenioną umiejętność i zaskoczysz wszystkich swoim nowym, profesjonalnym wystąpieniem!

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć

Książka obejmuje wszystkie aspekty związane z tworzeniem i przedstawianiem prezentacji - zarówno online, jak i w sali konferencyjnej, twarzą twarz z publicznością.

Z perspektywy praktyka

Autor jest doświadczonym menedżerem, twórcą prezentacji, prelegentem i trenerem biznesu. Przedstawia rozwiązania sprawdzone przez kilkanaście lat pracy w pełnym wyzwań środowisku biznesowym.

Uczysz się we własnym tempie

Z tą książką pracujesz wtedy, gdy Tobie jest wygodnie. Nikt nie pogania, nikt nie zmusza do konkretnego działania w konkretnym terminie. Wszystko zależy od Ciebie.

Zyskujesz cenione umiejętności

Świat wprawdzie kompletnie zwariował, ale pewne rzeczy się nie zmieniły: ludzie potrafiący skutecznie się komunikować i wywierać wpływ, zawsze będą mieli przewagę. Ta książka pomoże Ci do nich dołączyć.

Autor książki:

Adam Libera

Przez 15 lat pracował dla działów sprzedaży międzynarodowych organizacji, wiodących w swoich kategoriach (szczegóły na profilu LinkedIn). Kierował zespołami analityków, category managerów i programistów.

Tworzył prezentacje dla członków zarządów, współpracowników, dostawców i klientów. Odpowiadał za merytorykę wielu dużych wydarzeń. Jego prezentacje pomagały w negocjacjach kontraktów wartych dziesiątki i setki milionów złotych.

Występował na firmowych konferencjach i największych wydarzeniach w branży handlu detalicznego.

Od 2014 roku prowadzi wysoko oceniane szkolenia i warsztaty rozwijające umiejętności tworzenia i przedstawiania prezentacji. Do jego klientów należą m.in. firmy:

Colian
Carlsberg
Mars
Miele
Wrigley
Adam Libera

Co mówią uczestnicy szkoleń autora?

Jako trener, pomógł już setkom osób tworzyć i przedstawiać lepsze prezentacje. Podczas szkoleń stacjonarnych i online. Zobacz opinie uczestników:

Magdalena

Magdalena

Trenerka

Super praktyczne podejście

Proszę mi wierzyć, ostatnie kilka dni spędziłam na modyfikowaniu starych prezentacji według Pana porad i było co zmieniać.
Dzięki za super praktyczne podejście.

Halina

Halina

Nauczycielka

Jasne przekazywanie wiedzy

Spotkanie z Panem rozjaśniło wiele nieścisłości, które napotkałam w swoich prezentacjach robiąc je metodą prób i błędów. Bardzo ciekawe, inspirujące i pouczające wskazówki pozwolą na udoskonalenie moich kolejnych prezentacji do których się przymierzam. Bardzo chętnie skorzystam z kolejnych szkoleń.

Paweł

Paweł

Przedstawiciel handlowy

Obecność na szkoleniu w bardzo dużym stopniu przyczyni się do jakości prezentacji, które
w przyszłości będę przygotowywał dla moich klientów.

Wybierz wersję, kup i zacznij działać!

Prezentacja doskonała ebook ipad balacing
EbooK [pdf]

Cała wiedza zawsze pod ręką - w smartfonie, na tablecie, w komputerze

69 55

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • Plik w formacie PDF
 • Do natychmiastowego pobrania
 • Gwarancja bezpłatnych aktualizacji do kolejnych wydań. 
Prezentacja doskonała książka papierowa
książka

Dla tradycjonalistów kochających możliwość przewracania stron

69

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • książka drukowana w miękkiej oprawie
 • wysyłka w ciągu dwóch dni roboczych
Prezentacja doskonała zestaw ebook i książka papierowa
zestaw ebook + książka

Połączenie tradycji i nowoczesności. Książka w domu, ebook zawsze przy sobie.

138 87

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • książka drukowana w miękkiej oprawie
 • Ebook w formacie PDF do natychmiastowego pobrania
 • Gwarancja bezpłatnych aktualizacji ebook'a do kolejnych wydań.
 • wysyłka książki w ciągu dwóch dni roboczych

Co znajdziesz w książce?

Ponad 60800 słów w dwunastu rozdziałach zawierających same konkrety. 


Dla ludzi, którzy chcą szybko zobaczyć efekty.

1

Rozdział 1: Obawy

Najpopularniejsze obawy związane z występowaniem nazwane po imieniu i "rozmontowane". Już po lekturze pierwszego rozdziału przekonasz się, że "nie taki diabeł straszny".

2

Rozdział 2: Strategia Twojego wystąpienia

Prezentacja to przedsięwzięcie, a skuteczne przedsięwzięcie wymaga dobrego przygotowania. Zacznijmy od spraw fundamentalnych: co chcemy osiągnąć? Z kim mamy do czynienia? W jakich okolicznościach? To w tym rozdziale zapoznam Cię z moją autorską metodą - M.o.C.i.S.

3

Rozdział 3: Plan Twojej prezentacji

Jakie są złe wieści dla Ciebie i co możesz na to poradzić? Co, kiedy i dlaczego właśnie wtedy będziesz mówić? Jak rozpocząć wystąpienie, by skutecznie zyskać zainteresowanie słuchaczy?

4

Rozdzial 4: Treść, czyli co oni usłyszą

Ile czasu to powinno trwać? Jaki jest problem z uwagą słuchaczy? Jak "dozować" informacje? Co mówić? W jaki sposób formułować wypowiedź? Jakich błędów unikać?

5

Rozdział 5: Wizualne wsparcie

O roli zmysłów w procesie przyswajania informacji. O prawdziwym i urojonym "multitaskingu". O największym kłamstwie dotyczącym wystąpień. Wreszcie o tym, jak najskuteczniej przez oczy trafiać do mózgu.

6

Rozdział 6: Trening czyni mistrza

O tym czy i jak ćwiczyć przed prezentacją. Taką "twarzą w twarz" i taką online. O tej słynnej "mowie ciała". O mówieniu i milczeniu. Nawet o garderobie. I o lustrzanej pułapce zastawionej przez dinozaury.

7

Rozdział 7: Trema i stres

Demoniczny duet, który potrafi pogrążyć niejednego prelegenta. Powszechniejszy i jednocześnie mniej groźny niż się wydaje. Solidna porcja narzędzi do kontrataku przeciwko tremie i stresowi - dwójce prezentacyjnych psujów.

8

Rozdział 8: Dzień zero

To niezwykłe, jak wiele można sobie utrudnić, gdy się nie zadba o kilka spraw w tych ostatnich godzinach i minutach przed wystąpieniem. A także po nim. Ten rozdział to Twoja lista kontrolna, dzięki której spod Twoich nóg znikną wszystkie przeszkody.

9

Rozdział 9: Trudne sytuacje

Zestaw konkretnych recept na sytuacje, które mogą Ci się przydarzyć podczas prezentacji. Pomyłka, przeszkadzający uczestnicy, trudne pytania, napięta atmosfera, wystąpienie przed szefami wszystkich szefów czy trzydziestosekundowy "elevator pitch". Przeczytaj, weź i korzystaj, by robić profesjonalne wrażenie.

10

Rozdział 10: O storytellingu

Dzieci lubią bajki, a dorośli lubią historie, opowieści. Wykorzystaj ten fakt w swoich wystąpieniach. Poznaj niezbędne elementy oraz sprawdzone struktury wciągających historii i zastosuj je w Twojej następnej prezentacji.

11

Rozdział 11: Webinary, czyli prezentacje i szkolenia online

Poznaj prawdopodobnie najskuteczniejszą metodę sprzedaży produktów i usług online. Webinary, czyli spotkania online na żywo, podczas pokazujesz się jako ekspert i masz okazję zachęcić uczestników do zasilenia Twojego rachunku bankowego. Dowiedz się, jak ułożyć skuteczny webinar i jak go poprowadzić.

12

Rozdział 12: Co dalej?

Garść wskazówek dla Ciebie, które pomogą Ci dalej rozwijać się jako twórca inspirujących prezentacji i angażujący prelegent!

Na ile dobrze radzisz sobie z tremą?
Czy ludzie Cię słuchają?

Trema to okropne uczucie. Tak bardzo chcesz, tak bardzo się starasz, a po drugiej stronie wielka niewiadoma. Zwłaszcza podczas spotkań online - kamerki wyłączone i nie wiadomo, czy słuchają? Albo jeszcze gorzej - widoczne oznaki znudzenia i zniechęcenia. Ludzie niecierpliwie się rozglądają, spoglądają na zegarki albo już mają oczy w smartfonach. 

Nie wiesz, co nie zadziałało. Przecież tyle pracy kosztowała ta prezentacja. Nie wiesz, co poszło nie tak. I stresujesz się. A przed kolejnym wystąpieniem masz jeszcze większą tremę, że będzie "powtórka z rozrywki" i ludzie po drugiej stronie znowu nie będą zainteresowani. Albo że ktoś zada Ci trudne pytanie lub obdarzy Cię nieprzyjemnym komentarzem.

Prezentacje i wystąpienia publiczne to jedno z najskuteczniejszych narzędzi komunikacji. Oto mamy zebraną grupę ludzi (na widowni lub przed ekranami komputerów) i przez określony czas możemy do nich mówić. To wyjątkowa szansa na wywarcie określonego wpływu. Możemy przekonać ich do siebie, możemy przekonać ich do naszych pomysłów czy do naszej oferty. 

A w praktyce to często wygląda tak, że uczestnicy spotkania są mało zainteresowani, spoglądają na zegarki, przeglądają Internet w smartfonach albo w ogóle nie wiadomo, co robią, bo to prezentacja online, a oni mają wyłączone kamerki. Dwoisz się i troisz, ale to niczego nie zmienia. Klienci po prezentacji nie składają zamówień. Pracownicy/podwładni nie angażują się w nowy projekt. Uczniowie i studenci nie chcą aktywnie uczestniczyć w zajęciach online. Uczestnicy konferencji opuszczają widownię jeszcze przed końcem wystąpienia. 

Stracony czas dla wszystkich. Bezpowrotnie. Dlaczego?

Skutecznego tworzenia i przedstawiania prezentacji albo nie uczy się wcale, albo robi się to byle jak. Na przykład bezrefleksyjnie powtarzając bzdury typu "zasada 7-38-55" lub "ćwicz prezentację przed lustrem". Podczas szkoleń "sprzedaje się" tanie sztuczki w rodzaju "prawą ręką podnoszę marker, a lewą drapię się po tyłku, bo wszyscy i tak patrzą na marker". 

A gdyby tak zabrać się za to raz, a dobrze? A gdyby tak istniał sprawdzony proces? Gwarantujący to, że jeśli za nim podążysz, to przygotujesz i zaprezentujesz wystąpienie ciekawe dla Twoich słuchaczy? Proces budujący Twoją pewność siebie w wystąpieniach? Proces pomagający Ci osiągnąć konkretne cele przy pomocy prezentacji?

Jak wyglądałaby Twoja sytuacja zawodowa, gdyby na myśl o następnym wystąpieniu ogarniało Cię uczucie pozytywnej ekscytacji zamiast tremy i stresu? Jak postrzegaliby Cię ludzie (współpracownicy, podwładni, szefowie, uczniowie, studenci, klienci), gdyby podczas Twoich wystąpień widzieli i słyszeli pewną siebie osobę, śmiało rozpoczynającą i prowadzącą ciekawe, wciągające wystąpienie?

Wkrótce możesz się przekonać!

Zaciekawieni słuchacze, zainteresowani odbiorcy, a Ty bez tremy i stresu

Ta książka pomoże Ci robić skuteczne prezentacje nawet, jeśli dziś ogranicza Cię trema i stres 

Co mówią klienci?

Uczestnicy szkoleń prowadzonych przez Adama zyskują to, czego oczekiwali - konkretną zmianę. Zmianę spojrzenia na kwestię tworzenia i przedstawiania prezentacji. Zmianę poziomu wiedzy. Zmianę zakresu umiejętności. Zmianę pewności siebie w wystąpieniach. 

Takie zmiany czekają również Czytelników "Prezentacji doskonałej".

Mariusz

Mariusz

Key Account Manager

Po przejściu Twojej Szkoły Prezentacji uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia i w tych kwestiach Ty pomogłeś mi to zrozumieć, a szereg podpowiedzi, które od Ciebie otrzymałem dodatkowo potęgują moją pewność siebie w obliczu tych wspominanych trudnych sytuacji czy pomyłek i o ile się wydarzą, to doskonale będę potrafił sobie z nimi poradzić i za to bardzo Ci dziękuję.

Elżbieta

Elżbieta

Nauczycielka

To zindywidualizowane podejście to wielka wartość kursu. (...) Bardzo się cieszę, że było mi dane... To dobra inwestycja w mój rozwój. Kto wie, czy nie są to najlepiej wydane pieniądze, jakie przeznaczyłam w swoim zawodowym życiu na doskonalenie.

Marcin

Marcin

Kierownik zespołu

Po pierwszym wystąpieniu oraz po warsztatach moja prezentacja zmieniła się o 180 stopni. Warsztaty dały od razu świetne efekty, otworzyły nowe horyzonty, dały wyjście poza ramy. Wiem jak przyciągnąć uwagę oraz czego unikać. Jasno, przejrzyście wyjaśnione, pokazane i przećwiczone. Dla mnie super!

Bezcenna wiedza i umiejętności dostępne dla każdego

Stacjonarne szkolenia z prezentacji i wystąpień publicznych kosztują czterocyfrowe kwoty. Indywidualne konsultacje również do tanich nie należą. Dobre kursy online na ten temat to wydatek przynajmniej kilkuset złotych.


Tymczasem, ten kompletny, praktyczny poradnik możesz mieć teraz za kilkadziesiąt złotych. Kup go, przejdź cały proces i za kilka tygodni zrób wrażenie na współpracownikach, uczniach, studentach i klientach.

Wybierz wersję dla siebie

Prezentacja doskonała ebook ipad balacing
EbooK [pdf]

Cała wiedza zawsze pod ręką - w smartfonie, na tablecie, w komputerze

69 55

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • Plik w formacie PDF
 • Do natychmiastowego pobrania
 • Gwarancja bezpłatnych aktualizacji do kolejnych wydań. 
Prezentacja doskonała książka papierowa
książka

Dla tradycjonalistów kochających możliwość przewracania stron

69

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • książka drukowana w miękkiej oprawie
 • wysyłka w ciągu dwóch dni roboczych
Prezentacja doskonała zestaw ebook i książka papierowa
zestaw ebook + książka

Połączenie tradycji i nowoczesności. Książka w domu, ebook zawsze przy sobie.

138 87

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • książka drukowana w miękkiej oprawie
 • Ebook w formacie PDF do natychmiastowego pobrania
 • Gwarancja bezpłatnych aktualizacji ebook'a do kolejnych wydań.
 • wysyłka książki w ciągu dwóch dni roboczych

Co mówią uczestnicy szkoleń Adama:

Treść książki bazuje na praktycznej wiedzy i doświadczeniu zbieranych przez kilkanaście lat pracy w działach sprzedaży wiodących firm oraz jako trener biznesu w obszarze prezentacji i wystąpień publicznych. 

Monika

Monika

Key Account Manager

"Adamie, dzięki Tobie wzniosłam się na wyżyny przygotowywania prezentacji. Dziękuję!"

Rafał

Rafał

Kierownik ds. sprzedaży

"Dużo praktyki, widać postęp z dnia na dzień u każdego uczestnika."

Grzegorz

Grzegorz

Product Manager

"Zmieniłem zupełnie postrzeganie prezentacji i uzyskałem wszystkie odpowiedzi na
moje pytania"

Często zadawane pytania

W jaki sposób otrzymam książkę?

Ebook będzie do pobrania zaraz po dokonaniu płatności online na mojej platformie eranauki.pl

Książka papierowa zostanie dostarczona zgodnie z metodą wysyłki wybraną przy zamówieniu.

Zestaw ebook+książka jest dostarczany oddzielnie - ebook będzie do pobrania j.w., książka zostanie dostarczona wybraną metodą.

Czy otrzymam fakturę?

Tak, po dokonaniu płatności online, faktura zostanie automatycznie wygenerowana i wysłana mailem na adres podany w formularzu zamówienia. W przypadku zakupu na firmę, należy wybrać odpowiednią opcję w formularzu zamówienia.

A jeśli nie jestem zadowolona/y z zakupu?

W przypadku ebook'a możesz zrezygnować z zamówienia i zażądać zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni od zamówienia, jeśli ebook nie został przez Ciebie pobrany.

W przypadku książki papierowej, masz prawo zrezygnować z zamówienia w ciągu 14 dni, odesłać książkę i otrzymać zwrot pieniędzy. 

Obowiązuje regulamin dostępny na mojej platformie sprzedaży produktów edukacyjnych eranauki.pl

Pobierz bezpłatny fragment książki

Prezentacja doskonała Adam Libera

Zamów teraz

Prezentacja doskonała ebook ipad balacing
EbooK [pdf]

Cała wiedza zawsze pod ręką - w smartfonie, na tablecie, w komputerze

69 55

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • Plik w formacie PDF
 • Do natychmiastowego pobrania
 • Gwarancja bezpłatnych aktualizacji do kolejnych wydań. 
Prezentacja doskonała książka papierowa
książka

Dla tradycjonalistów kochających możliwość przewracania stron

69

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • książka drukowana w miękkiej oprawie
 • wysyłka w ciągu dwóch dni roboczych
Prezentacja doskonała zestaw ebook i książka papierowa
zestaw ebook + książka

Połączenie tradycji i nowoczesności. Książka w domu, ebook zawsze przy sobie.

138 87

 • 248 stron w formacie 162x235mm
 • książka drukowana w miękkiej oprawie
 • Ebook w formacie PDF do natychmiastowego pobrania
 • Gwarancja bezpłatnych aktualizacji ebook'a do kolejnych wydań.
 • wysyłka książki w ciągu dwóch dni roboczych

ALGK Sp. z o.o.

Regulamin   |  Polityka prywatności   |      |   Kontakt